BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Facebook - damoklo kardas

Sveiki,

Ar nors kartą susimąstėt kur link eina Facebook ? T.y. kas jo laukia ateityje, kiek jis išsilaikys, į ką pataps, kiek dar žmonių prisijungs prie šio “žvėries”. Manau, tai primena įrankį, kuris gerose rankose padaro gerus darbus, o blogose blogus. Ir tai tikrai nėra paistalai; pamąstykime kas dabar būtų jei nulūžtų visi Facebook serveriai, ar tiesiog Facebook užsidarytų, ir vartotojai negalėtų prisijungti ?

Dauguma sukurtų puslapių dabar turi paslaugą, kurios pagalba galima prisijungti prie sistemos naudojantis vadinamu Facebook ID. Nereikia nei slaptažodžio, nei vartotojo - tik būti prisijungusiam prie Facebook. O tai ryšys, kaip mūsų tapatybės kortelė, norint kur nors patekti (žinoma, ten kur naudojame šį būdą).

Vis labiau spartėjantys atradimai Facebook tinkle kelia socialinių pažeidimų, ir mes visi sutinkame (tie kurie buvo bent užsiregistravę prie Facebook sistemos ir pateikę duomenis apie save) paviešinti duomenis, kuriuos nelabai gerai viešinti (asmeninio gyvenimo nuotrupos, šeimos nariai, augintiniai ir pan.)

Žinoma, visos pateikiamos galimybės pamatyti nuotraukas, jas už’tag’inti, bendrauti su draugais, nurodyti padėtį ir pan. Tačiau, kas jei nori išsiregistruoti iš FB ? Tai galima padaryti, netgi leidžiama išsisaugoti visus duomenis apie save, visas nuotraukas, kurias įdėjote ir t.t. Tai yra labai gera funkcija (labiausiai pritariu jai).

Tačiau, pastebėjau, kuo daugiau žmonių yra “vienoje vietoje”, atsiranda tuo didesnė apatija viskam, draugai paklausia kaip sekasi, pasiteirauja ar viskas ok ir tiek. Toks bendravimas, kai kuriems pakankamas, tačiau tai kyla į socialinę bėdą, kai žmonės nebegalės pažvelgti vieni kitiems į akis (čia spekuliacijos :)).

Taigi, pagalvokite, ar norite toliau draugauti su daug daug žmonių, iš kurių vos vienas kitas yra geras draugas (susitinkate dažnai), didelis kiekis - pažįstamų (karts nuo karto pamatote, o gal ir susitinkate), ir likę kuriuos matėte/nematėte vieną kartą gyvenime. Ar visiems paviešinama informacija yra geras dalykas (telefono numeris, gyvenamasis adresas, emailas ir pan.). Ar sugebėsite gyventi be informacijos prieinamumo, be Facebook ?

P.S. Facebook’as turi dar dvi naujas relationship tipus (domestic partnership ir civil union), tai pasiekiama ne visoms šalims ;)

Patiko (3)

Rodyk draugams

Komentarai (2)

  1. Pats facebook nekaltas, kalti vartotojai, kad atskleidžia savo informaciją. ten tikra tik mano vardas ir pavardė ( nors kažkaip nenorėjau jos rašyti), bet galima labai patogiai susitvarkyti savo “prieinamumą”, pvz. draugų yra visokių, tikrų, normalių ir tokių, kurie nežinia kodėl po mokyklos baigimo prisimena ir į draugus prašosis, man negražu tokiems atsakyti, bet nebūtinai noriu su jais dalintis informacija, tai specialiai tokiems sukūrus draugų grupę, kurioje iš esmės nieko mato mano profilyje.
    Taip pat nebūtina skelbti savo santykių statuso, gyvenamos vietos ir pan. Lietuviai dar nėra taip stipriai prie jo prisirišę, bet man žiauru, kaip pvz jav tvytina kiekvieną savo žingsnį ir ant fb sienos pranešinėja kur šiuo metu yra.
    Ai, o labiausiai fb manęs nedžiugina vienas dalykas, kad net ištrynus profilį jie, nežinau net kiek laiko, saugo tavo informaciją, taip gaunas, kad tiesiog negali iš ten išeiti visiškai..

  2. allstone:

    Sutinku :) beje, atrodo, kad savo FB profili jau istrynei, ar ne? :)

Rašyti komentarą